Online Belgesel Atölyemiz Başladı

“Yerinden Edilenler” Belgesel-Video Atölyesi

BATMAN KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ (B-Art)

“Yerinden Edilenler” Belgesel-Video Atölyesi

Batman Kültür ve Sanat Derneği(B-Art), Batman’da “Yerinden Edilenler”  teması ile Belgesel-Video Proje Geliştirme ve Yapım Atölyesi başlatıyor. Batman’da ve çevre illerde yaşayıp Sinema alanına ilgi duyan gençleri bir araya getiren bu proje kapsamında Belgesel yapımların tüm süreç ve aşamaları hakkında eğitim ve atölyeler düzenleniyor.

Can Candan, Berke Baş, Necati Sönmez, Yusuf Arslan, Yavuz Ekinci, Fikret Atay, M. Tayfur Aydın gibi akademisyen ve sanatçılar tarafından verilecek bu eğitimler, Sinemaya ilgi duyan gençlere kendilerini bu alanda geliştirme fırsatı sunarken tema olarak seçilen “Yerinden Edilen” ve zaman içerisinde daha da savunmasız hale gelen hedef gurubun yaşadığı zorluklar, sorunlar ve bu gurubun yaşamsal ihtiyaçları da kayıt altına alınıp bu sorunun daha da görünür kılınması hedeflenmektedir.

Covid 19 nedeniyle online olarak başlayan ve Kasım 2020 tarihine kadar sürecek olan Eğitim ve atölyelerin sonucunda ortaya çıkacak olan üretimler, dijital ortamda gösterime sunulacak, sonraki zamanlarda pandemi ile başlayan şartların olumlu yönde değişmesi ile birlikte salon gösterimleri ve hak temelli festivallerde gösterimleri sağlanacak.